Списки справ до розгляду

2014 рік

Виклики до суду

2012 рік

2013 рік

Боржники кредитно-фінансових установ України

Банкам вигідно банкрутство боржників

       На перший погляд банки, як первинний кредитор, повинні побоюватися банкрутства боржників. Однак не тут то було. Виявляється, все навпаки. Про це розповідає керівник «Державного центру з питань відновлення платоспроможності та банкрутства» Олег Некряч.

       Дійсно, ми звикли розуміти банкрутство, як спосіб уникнути сплати по рахунках, але чи так це?

       Олег Некряч стверджує, що ситуація не така однозначна, як здається на перший погляд. «Насправді, для банку часто складніше працювати з проблемним кредитом, ніж з збанкрутілим боржником», - говорить він. - Адже гроші з проблемного кредиту ще треба якось отримати. Часто банки перепродабть такі борги колекторським компаніям, втрачаючи значний відсоток грошових коштів ». У процесі банкрутства банк отримує хоч і не весь борг, але набагато швидше, ніж при «провисання» даної суми. Як ми знаємо, для банку дуже важливо мати вільні гроші, а не тримати їх у такій ось безперспективною заборгованості.

       «Навіть при альтернативному банкрутстві продаж майна співробітником виконавчої служби, який не отримує ніякого відсотка, вартість відразу падає на порядок. Крім того, з цих грошей до 20% піде виконавчій службі, і ще до 20% - за послуги колекторів. В результаті банк отримає лише 20-25% розміру виданого кредиту, а решта 70-75% "повісить" на позичальника довічним боргом.» - говорить пан Некряч. Так що, банки не зацікавлені перешкоджати процедурі банкрутства своїх боржників, а швидше навпаки.

       Так що, у випадку з банкрутством ставки банку навіть вище, ніж при витребуванні цієї застави з довічного боргу позичальника.

       середа, 22.02.2012, gcvpb